Ferro Dış Ticaret A.Ş

service_detail1
  • Demir Çelik Yatırımları
  • Fabrika Modernizasyonu
  • Demir Çelik Hammade Temini

1983’ten bugüne Yabancı kuruluşlara demir çelik ve enerji hizmetleri sunan Ferro Uluslararası Ticaret Ltd.Şti. 1983’te, Yüksek Kimya Mühendisi Taner Demir tarafından kuruldu. Ankara’da aile şirketi olarak işe başlayan Ferro, 1994’te, anonim şirkete dönüştü. 1999’da yaşanan depremde sosyal sorumluluk projelerinde aldığı rol ile tanınan şirket, özellikle çadırkent ve su arıtma sistemleri konusunda üzerine düşeni yaparak, gerektiğinde bu kapsamlı projelerde de yer alacağını kanıtladı.

2004’ten sonra Ferro, iş ortaklarıyla beraber daha ziyade yatırımcı ve danışman kimliğine büründü. Merkezini 2006’da İstanbul’a taşıyarak, yabancı kuruluşlara demir çelik, raylı ulaşım, enerji, gayrimenkul ve turizm alanlarında danışmanlık ve yatırım servisleri sunma kapasitesini artırdı.

29 yılda birçok projeye imza atan Ferro fabrika kurulumu, modernizasyon ve hammadde teminine ağırlık verdi.

Şirket, uluslararası başarısını ödüllerle de süsledi. 2003’te, Avusturya Cumhurbaşkanı tarafından, ülke ekonomisine kazandırdığı finans akışı ve uluslararası ticaretteki başarısı nedeniyle, Yönetim Kurulu Başkanı Taner Demir ve Ferro A.Ş., yüksek devlet nişanına (Golden Ehrenzeichen) layık görüldü.

Ferro’nun danışmanlık ve yatırım hizmetleri; ülke içi lobi faaliyetleri, stratejik planlama, proje yönetimi, finans ve yapılanma danışmanlığı, iş geliştirme ve büyüme planlaması ve risk yönetimi gibi konuları kapsıyor.