Hakkımızda

Şirket Profili

1983’ten bugüne Yabancı kuruluşlara demir çelik ve enerji hizmetleri sunan Ferro Uluslararası Ticaret Ltd.Şti. 1983’te, Yüksek Kimya Mühendisi Taner Demir tarafından kuruldu. Ankara’da aile şirketi olarak işe başlayan Ferro, 1994’te, anonim şirkete dönüştü. 1999’da yaşanan depremde sosyal sorumluluk projelerinde aldığı rol ile tanınan şirket, özellikle çadırkent ve su arıtma sistemleri konusunda üzerine düşeni yaparak, gerektiğinde bu kapsamlı projelerde de yer alacağını kanıtladı.

2004’ten sonra Ferro, iş ortaklarıyla beraber daha ziyade yatırımcı ve danışman kimliğine büründü. Merkezini 2006’da İstanbul’a taşıyarak, yabancı kuruluşlara demir çelik, raylı ulaşım, enerji, gayrimenkul ve turizm alanlarında danışmanlık ve yatırım servisleri sunma kapasitesini artırdı.

29 yılda birçok projeye imza atan Ferro, fabrika kurulumu, modernizasyon ve hammadde teminine ağırlık verdi.

Şirket, uluslararası başarısını ödüllerle de süsledi. 2003’te, Avusturya Cumhurbaşkanı tarafından, ülke ekonomisine kazandırdığı finans akışı ve uluslararası ticaretteki başarısı nedeniyle, Yönetim Kurulu Başkanı Taner Demir ve Ferro A.Ş., yüksek devlet nişanına (Golden Ehrenzeichen) layık görüldü.

Ferro’nun danışmanlık ve yatırım hizmetleri; ülke içi lobi faaliyetleri, stratejik planlama, proje yönetimi, finans ve yapılanma danışmanlığı, iş geliştirme ve büyüme planlaması ve risk yönetimi gibi konuları kapsıyor.

Bünyesinde çeşitli alanlarda faaliyet gösteren kendi bünyesinde kurduğu ve iştiraki olduğu altı adet firma bulunmaktadır. Bunlar; Bebeköy Sportif İşletmeleri A.Ş, TTE Gıda Yatırımları A.Ş, Tolun Gayrimenkul ve Otopark İşletmeleri A.Ş, Sigma Yatırım A.Ş. Pan Gıda A.Ş, MSFERRO Teknoloji A.Ş.’dir.

YÖNETİM

TANER DEMİR

Onursal Başkan

TOLGA DEMİR

Yönetim Kurulu Başkanı

EFE DEMİR

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı
Biz Ne Yapıyoruz?

Yatırım

Her türlü iş alanında, ülkemize değer kazandıracak, doğru fizibilite planlaması yaparak projeler geliştiriyoruz ve güçlü sermaye ile yatırımları gerçekleştiriyoruz.

İşletme

Yaptığımız yatırımları, ilgili sektörün uzmanları ile çalışarak en yüksek karlılık oranı ile işletmesini yapıyoruz.

Danışmanlık

Bugüne kadar bir çok sektörde edindiğimiz tecrübeler ile gerek yurt içi, gerek yurt dışı firmalarına yatırım danışmanlığı yapıyoruz.

ÖDÜLLERİMİZ
Avusturya tarafından verilen Ticaret Nişanı ve Onur Belgesi